W piątkowy wieczór, 26 października odbyła się w żabnieńskiej bibliotece promocja najnowszej książki Adama Tomczyka „Wodopój i inne opowiadania”.

 

 

 


Adam Tomczyk, to mieszkaniec Żabna, miłośnik literatury i historii, z ogromnym naciskiem na historię „małej ojczyzny”. Autor szkiców literackich, opowiadań i powieści, od stycznia 2018 r. jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Swoją przygodę z publikowaniem swojej twórczości rozpoczął w 2006 r., wtedy to na łamach 8. tomu „Małopolski” ukazał się esej „Czytając Tadeusza Nowaka”.


Do tej pory ukazały się: „Żółte znicze nawłoci” o cmentarzach z czasów I wojny światowej na terenie gminy Żabno (2008), „Z pamięci” opowieści z czasów II wojny światowe (2011), powieść „Cmentarzysko koni” (2012), „Przed świtem” zbiór opowiadań oraz szkic „Pro patria et memoria” w 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego (2013), „Miejsce” (2014), „Zaraza” (2016), „Legendy szepce srebrzysty Dunajec” zbiór legend związanych z gmina Żabno (2017).
Najnowsza publikacja Adama Tomczyka to zbiór 9 opowiadań. Michał Piętniewicz, poeta i krytyk literacki oraz wykładowca akademicki tak je recenzuje: „…opowiadania napisane są wartko, żywym, potoczystym stylem, świetnie się je czyta, są wciągające od pierwszego do ostatniego zdania. Czegóż my tutaj nie mamy? Galerię typów ludzkich, postaci, chorób, skaz i zmaz. A wszystko to jakby przekrój przez Polskę, ale tę najbardziej zwyczajną, codzienną, znaną, by rzec, z własnego podwórka i z własnego doświadczenia…”


Promocyjny wieczór w Żabnie ubogacił muzycznie mini koncert gitarowy Mirosława Jabłońskiego.
Licznie zgromadzeni goście mieli możliwość posłuchania fragmentów opowiadań w wykonaniu samego autora, a także nabycia książki oraz otrzymania pamiątkowej dedykacji.
Tych, którzy nie mogli przybyć na spotkanie autorskie, a chcieliby zapoznać się z twórczością Adama Tomczyka serdecznie zapraszamy do Biblioteki, gdzie dostępne są wszystkie jego publikacje.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej