Biblioteka w Żabnie nadal jest zamknięta dla użytkowników, ale to nie oznacza, że całkowicie zawiesiła swoją działalność. Okres kwarantanny bibliotekarze wykorzystują na wszelkie prace porządkowe, na które w normalnych okolicznościach brakuje czasu. Wszystko to po to, by po powrocie do normalności czytelnicy w pełni mogli korzystać z zasobów bibliotek naszej gminy.

 

 


Prace porządkowe oznaczają nie tylko odkurzanie półek i konserwację książek ale również melioracje katalogu, porządkowanie oraz selekcję księgozbioru. Sukcesywnie do katalogu internetowego zostają wprowadzane starsze pozycje, by użytkownicy mieli łatwiejszy i pełniejszy dostęp do katalogu.


Co ważne, jeszcze przed zamknięciem, udało nam się zakupić nowości wydawnicze, które teraz są opracowywane i katalogowane by po otwarciu mogły trafić w ręce czytelników z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Niecieczy, Niedomic i Otfinowa.


Znaczną część działalności przenieśliśmy również do sieci. Na naszej stronie internetowej można znaleźć przydatne linki do wirtualnych wydarzeń kulturalnych oraz miejsc w których można czytać książki za darmo.


Aktywnie działa profil na Facebooku, na którym na bieżąco zamieszczamy propozycje kulturalne: literackie, teatralne, muzyczne, filmowe i wszystko to, co może pomóc w aktywny i kreatywny sposób spędzić czas pandemii.


Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja zmieni się na lepsze i wrócimy do wypożyczania książek jak dawniej.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej