Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Filia w Otfinowie zaprosiła młodych czytelników na cykl spotkań głośnego czytania proponując im różne formy kontaktu z książką i literaturą, by wspólnie podkreślać magię czytania.

25 września spotkaliśmy się przy książce Davida Walliamsa pt. „Najgorsze dzieci świata”, gdzie bohaterowie, a konkretnie ich przygody pozwalają małym czytelnikom przeżyć to, co tak naprawdę niedozwolone w realnym świecie. Po przeczytaniu wybranych opowiadań czytelnicy jednogłośnie stwierdzili; żeby jakoś funkcjonować w społeczeństwie, warto znać i trzymać się pewnych wytycznych zasad.

2 października – Ania – bohaterka książki Wolly Webb pt. „Dom dla Moli” pokazała czytelnikom jak walczyć o szczęście dla Moli – samotnego i zaniedbanego pieska.

9 października czytelnicy zapoznali się z twórczością polskiego pisarza Juliana Tuwima.
Tym razem Tuwim bawił dzieci. Wspólne czytanie wierszy, krótkie scenki dramowe, prezentacja utworów m.in. „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Słoń Trombalski”, „Idzie Grześ”, „W aeroplanie”, „Dyzio Marzyciel”, „Abecadło” wypełniły czas spędzony w naszej bibliotece.

Lekcje głośnego czytania we wrześniu i październiku, we wszystkich naszych bibliotekach, odbywają się w ramach projektu "Żabnieńskie spotkania z literaturą" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury