W niedzielę 11 października w kościele w Żabnie odbył się koncert poezji Karola Wojtyły „Karolowe pieśni”. 

Muzykę do utworów Jana Pawła II skomponował Wojtek Klich, a razem z nim w Żabnie wystąpili tarnowscy artyści. Gościem specjalnym koncertu był Maciej Miecznikowski – lider zespołu „Leszcze”.
Wyjątkowy i pełen emocji koncert dostarczył słuchaczom wielu wzruszeń. Publiczność długo oklaskiwała artystów, a na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali „Barkę” – jeden z ulubionych utworów Jana Pawła II.
Niedzielny koncert w Żabnie zorganizowany został z okazji 100-lecia urodzin Papieża – Polaka i doskonale wpisał się w obchodzony w tym dniu w całym kraju Dzień Papieski.
Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Książka i Muza” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizatorem projektu  jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerami w jego realizacji są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej