Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła Marzenę Rogalską, znaną głównie z radia i telewizji dziennikarkę i aktorkę. Ale Marzena Rogalska to także autorka trylogii, w skład której wchodzą: „Wyprzedaż snów”, „Gra w kolory”, „Druga miłość” oraz opowiadania „Dom” wydanego w zbiorze „Lato w Pensjonacie pod Bukami”.


Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej pracy w telewizji i o tym, że jej marzeniem w młodości było zostać wielką aktorką. Po nieudanych próbach dostania się do szkoły aktorskiej, zdecydowała się na dziennikarstwo, które pokochała całym sercem. Pracowała w radiu RMF FM, Radiu KOLOR czy Złote Przeboje. Sławę przyniosło jej prowadzenie „Miasta Kobiet” w TVN Style. Obecnie związana jest z TVP1, gdzie wraz z Tomaszem Kammelem tworząc duet nazywany „Rogamel” prowadzi „Pytanie na śniadanie”. Jednak nie zrezygnowała całkiem z aktorstwa i dzięki temu możemy ją zobaczyć zarówno w filmach, jak i serialach, np. „Barwach szczęścia”.

Dziennikarka zdradziła także jak to się stało, że została pisarką. Propozycje na napisanie książek dostawała wiele razy. Proponowano jej napisanie m.in. wywiadu rzeki, poradników, książek o jej ukochanych psach i kotach, jednak wtedy nie przyjęła żadnej z nich. Dopiero po latach dojrzała do tego pomysłu i zdecydowała się napisać cykl powieści. Zawarła w nich wiele historii, którymi dzielili się z nią ludzie podczas programów telewizyjnych, jak również zwierzając się jej w prywatnych rozmowach.
Główną bohaterką trylogii jest Agata, która postanawia zmienić swoje życie, rzuca wszystko i wraca do Krakowa, w którym spędziła swoją młodość. Na pytanie, ile w głównej bohaterce jest z niej samej, Marzena Rogalska stwierdziła, że początkowo uważała, że nie ma między nimi podobieństw. Dopiero później, kiedy jej znajomi i czytelnicy zwracali jej uwagę na wspólne cechy zauważyła, że jest inaczej. Dziennikarka opowiedziała także o swojej miłości do Krakowa, w którym tak jak jej bohaterka mieszkała przez lata.

Marzena Rogalska pośród wielu zajęć znajduje również czas na czytanie książek. Wachlarz jej zainteresowań jest bardzo szeroki, tak jak mnogość problemów poruszanych w programie „Pytanie na śniadanie”. Dlatego dziennikarka poza literaturą beletrystyczną czyta także publikacje naukowe czy popularno-naukowe, kocha również klasykę.

Podczas spotkania w żabnieńskiej bibliotece była możliwość zakupu książek autorki, a także zdobycia autografu i pamiątkowego zdjęcia, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Marzena Rogalska gościła w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie w ramach projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą” dofinansowanemu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej