W dniach 22-28 września w ramach projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą” odbyły się we wszystkich naszych bibliotekach spotkania autorskie z Adamem Tomczykiem.

Adam Tomczyk spotkał się z uczniami starszych klas szkoły podstawowej, podczas których opowiadał o historii naszego regionu. Przybliżył wizerunki znanych osób związanych z naszą gminą np. Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Nowaka, Adolfa Rudnickiego, ks. Janusza Stanisława Pasierba. Zachęcał do sięgania po książki związane z miejscem urodzenia, które wzmacniają poczucie przynależności do „małej ojczyzny”.

Autor książek „Legendy szepce srebrzysty Dunajec”, „W cieniu Radłowskiego lasu” podzielił się z uczestnikami receptą na dobrą legendę. Młodzież poznała podania związane ze swoimi miejscowościami oraz historię tych terenów.

Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki promujące projekt „Żabnieńskie spotkania z literaturą”.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objęła burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronat medialny Radio RDN Małopolska, Koncertowy Tarnów i Nowa Gazeta Żabnieńska.

W ramach projektu odbędzie się także spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską, warsztaty literacko-plastyczne z Ewą Stadtmuller i Łukaszem Zabdyrem, lekcje głośnego czytania dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II, czyli jak Karol został papieżem”.

Filia w Niecieczy

Filia w Otfinowie