16 października 2020 w filii bibliotecznej w Niedomicach odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło - pisarką książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, autorką m.in „serii kawowej ”: ”Kawa z kardamonem”, „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami”, ”Mleko z miodem”. 

Jedna z tych powieści „Kawa z kardamonem” znalazła się w kanonie lektur obowiązkowych na Ukrainie.

O sprawach ważnych dla młodzieży napisała w powieściach takich jak: „Zielone Martensy”, „Jak ziarnka piasku” czy „Tylko, gdy pada deszcz”.
Podczas spotkania, w którym wzięli udział uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach, młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o początkach kariery pisarskiej Pani Joanny Jagiełło oraz jej marzeniach i szalonych pomysłach, gdy sama była nastolatką. Pisarka przedstawiła poszczególnych bohaterów swoich powieści oraz tematykę w nich zawartą. Zwróciła się także do młodzieży z ważnym przesłaniem dotyczącym spełniania swoich własnych marzeń a nie cudzych, oraz podkreśliła jak istotne w życiu jest wykonywanie pracy, która jest zgodna z naszymi zainteresowaniami, bo tylko wtedy wkładamy w nią serce i daje nam ona satysfakcję oraz poczucie spełnienia.


Autorka zaznaczyła także, iż lubi mieć wgląd w proces związany z wydaniem książek jej autorstwa oraz jak ważna dla niej jest szata graficzna książki oraz sam tytuł.  


To niecodzienne bliskie spotkanie z literaturą odbyło się w ramach projektu „Żabnieńskie Dni Literatury”, projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Inwestycje 2020. Patronat nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś, patronat medialny Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej