Miejsko-Gminna Biblioteka w Żabnie oraz jej filie wzięły udział w akcji „Biblioteka na to czeka” organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, w ramach której bezpłatnie przekazywane są bibliotekom książki wydawnictwa IPN.

Instytut Pamięci Narodowej realizuje projekt „Biblioteka na to czeka”, popularyzujący czytelnictwo i wspierający rozwój bibliotek szkolnych, akademickich i publicznych w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. W ramach akcji każda biblioteka może bezpłatnie zamówić wybrany przez siebie pakiet do 30 publikacji.

Pamiętając, że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana, zapraszamy do lektury!