Miejsko-Gminna Biblioteka w Żabnie bierze udział w szóstej edycji Wielkiej Zbiórki Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Zebrane książki zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie zostaną przekazane beneficjentom fundacji, m.in. szpitalom, placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinom zastępczym, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym, zakładom karnym, regionalnym centrom krwiodawstwa i innym.

Wielka Zbiórka Książek rozpocznie się 8 września 2020 r. i potrwa do 11 października 2020 r.
Podczas akcji zbierane są książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych spełniające poniższe kryteria:
- zostały wydane po 2000 roku;
- są napisane w języku polskim;
- są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Punkt odbioru książek w Żabnie będzie czynny w holu Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek!