Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie uczestniczą w projekcie „Książka i Muza” w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.Już 15 września o godzinie 9:00, odbędzie się spotkanie z Barbarą Gawryluk, w którym wezmą udział uczniowie klas IV-VI SP w Żabnie.

Barbara Gawryluk autorka książek dla dzieci, od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książka „W zielonej dolinie” nominowana była do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Realizatorem projektu jest Radłowskie Forum Rozwoju, patronat honorowy sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. Gmin subregionu tarnowskiego a partnerem w jego realizacji jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej