Spotkaniem autorskim z Barbarą Gawryluk zainaugurowana została, na terenie gminy Żabno, realizacja projektu „Książka i Muza”. Projekt finansowany jest przez Województwo Małopolskie w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego.

 


Pierwsi na realizacji projektu skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie, którzy 15 września spotkali się w Gminnym Centrum Kultury z autorką książek dla dzieci, tłumaczką i dziennikarką – Barbarą Gawryluk.
Pisarka zaprezentowała swoje książki i pięknym radiowym głosem czytała ich fragmenty. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w te ciekawe opowieści. Autorka barwnie opowiedziała także o zwierzęcych bohaterach swoich książek - psach. Przyznała, że pomysły na książki czerpie z prawdziwych psich historii. Najbardziej znane to te o Dżoku, który przez dwa lata czekał na swojego zmarłego właściciela na krakowskim skrzyżowaniu i o Balticu, który przez cztery dni płynął Wisłą na krze, aż uratowali go płynący po Bałtyku marynarze. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały autorki i z wielkim zaangażowaniem zadawały jej mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadała. Na specjalną prośbę dzieci przeczytała także fragment najnowszej książki, którą tłumaczy z języka szwedzkiego – rzecz jasna przeczytała w oryginale, czym wzbudziła spory aplauz. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od pisarki pamiątkowe wpisy do książek.
Spotkaniem autorskim z Barbarą Gawryluk rozpoczęta została w gminie Żabno realizacja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach 4. jego edycji dofinansowanie otrzymał projekt „Książka i Muza” zgłoszony wspólnie przez instytucje kultury z gmin Żabno i Radłów. Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz realizację na terenie obu gmin cyklu wydarzeń kulturalnych: spotkań, spektakli czy koncertów.
Realizatorem projektu „Książka i Muza” jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerem w jego realizacji jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej