8 października 2020 roku w Miejsko – Gminnej  Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz  w filii w Otfinowie odbyły się dwa spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem - autorem powieści sensacyjno - przygodowych, organizatorem wypraw, podróżnikiem, dziennikarzem oraz instruktorem survivalu. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VII i VIII ze szkoły podstawowej w Żabnie i Otfinowie.
Nasz Gość okazał się świetnym mówcą i człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, wyprawach i różnorodnych zainteresowaniach. Poznaliśmy go nie tylko jako pisarza, ale także jako dziennikarza, podróżnika, reportera, organizatora wypraw i obozów survivalowych. Podróżnik z ogromną pasją i zaangażowaniem mówił między innymi o Kamczatce, Syberii i Ameryce Południowej, o spotkaniach z indiańskimi plemionami, o odmiennych kulturach i wyjątkowych miejscach. Opowiedział o wyprawie po południowoamerykańskiej selwie, o bezkrwawym polowaniu na kajmana oraz o tym, jak ważną rolę w czasie wędrówki może spełniać  maczeta. Opowieściom towarzyszyła  niezwykle interesująca prezentacja multimedialna. Autor gorąco zachęcał młodzież do sięgania po dobrą literaturę, rozwijania własnych zainteresowań i pasji, a także aktywności i dążenia do spełniania marzeń.
Mamy nadzieję, że te niezwykłe opowieści o porywających przygodach, innych kulturach, zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych sytuacjach, staną się inspiracją do podróży i zachęcą do sięgania po książki zarówno Krzysztofa Petka jak i innych polskich podróżników.

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem odbyło się w ramach realizacji projektu "Książka i Muza" 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Realizatorem projektu „Książka i Muza” jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerem w jego realizacji jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej