W ramach projektu Żabnieńskie Dni Literatury w bibliotekach w Otfinowie i Niecieczy miały odbyć się warsztaty plastyczne z ilustratorką i autorką książek dla dzieci Marianną Oklejak. W związku z sytuacją epidemiczną w całym kraju, warsztaty te przenosimy do sieci. 

 

Marianna Oklejak to ilustratorka i graficzka współpracująca m.in. z Zofią Stanecką przy serii bajek dla dzieci "Basia". Samodzielnie wydała ilustrowane książki „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” oraz „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych”, a także trzy książeczki obrazkowe dla najmłodszych dzieci – „Kolory”, „Liczby” i „Przeciwieństwa”. W swoich samodzielnych projektach wydawniczych Marianna Oklejak często nawiązuje do motywów znanych z polskiego folkloru. Była finalistką międzynarodowego konkursu CJ Picture Book 2010 w Seulu, w Korei Południowej. W 2011 roku została trzykrotnie wyróżniona w konkursie IBBY.

 

Zapraszamy do obejrzenia i wzięcia udziału w warsztatach online. Na naszym kanale na YouTube dostępne są dwa nagrania dedykowane w sposób szczególny czytelnikom z Otfinowa i Niecieczy. Zachęcamy jednak wszystkich do udziału.

 

"Jak narysować..."  https://www.youtube.com/watch?v=XkG6QbfpTUo&t=1s

"Pocztówki z wakacji" https://www.youtube.com/watch?v=q9KbWtZCeHg


Projekt „Żabnieńskie Dni Literatury” dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2020. Patronat nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś Gmina Żabno, patronat medialny Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

Jednocześnie zachęcamy też do subskrybowania naszego kanału na YouTube

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej