W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz jej filiach w Łęgu Tarnowskim, Niecieczy i Otfinowie odbyły się warsztaty literacko-plastyczne z Ewą Stadtmuller i Łukaszem Zabdyrem.

 

Zaproszeni goście to osoby związane z książką i biblioteką. Stanowią wspaniały duet, czego dowodem były ciekawe i pouczające warsztaty literacko-plastyczne.


Ewa Stadtmuller to pedagog, dziennikarka i autorka książek dla dzieci. W zabawny sposób opowiadała o pracy pisarskiej, uczyła jak można połączyć naukę z zabawą w teatr, zaprosiła także dzieci do udziału w konkursie o bohaterach literackich. Pisarka zachęcała dzieci do wypożyczania i czytania książek, gdyż według niej biblioteka to wypożyczalnia zaczarowanych książek.


Natomiast Łukasz Zabdyr to rysownik i ilustrator. Zachęcał on dzieci do rysowania ilustracji, ponieważ jest to talent nie tylko wrodzony, ale też można się go wyuczyć. W trakcie spotkania rysował postacie z bajek, zwłaszcza z bajek Ewy Stadtmuller, np. świetlika z bajeczki pt. „Baśń o świetliku”. Opowiadał o swojej pracy ilustratora i grafika, uczył dzieci rysować za pomocą liter.


Na koniec spotkania uczestnicy zadawali pytania, była też możliwość zakupu książek i zdobycia autografu. Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach otrzymały pamiątkowe zapinki z logo projektu „Żabnieńskie spotkania z literaturą”, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objęła burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronat medialny Radio RDN Małopolska, Koncertowy Tarnów i Nowa Gazeta Żabnieńska. 

Filia w Otfinowie

 

Filia w Niecieczy

 

MGBP w Żabnie - uczniowie SP w Ilkowicach

 

MGBP w Żabnie - uczniowie SP w Żabnie

 

Filia w Łęgu Tarnowskim

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej