W październiku w Bibliotece w Niecieczy odbyły się lekcje głośnego czytania. W cyklu spotkań wzięły udział dzieci z tej miejscowości, które w ostatnim czasie odwiedziły bibliotekę.

 

Młodzi czytelnicy wysłuchali, ale również sami mieli okazję poczytać książeczki z serii „Czytam sobie” autorstwa znanych polskich pisarzy, m. in. Zofii Staneckiej, Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek czy Wojciecha Widłaka. Proste historyjki często o żartobliwej treści przypadły do gustu szczególnie najmłodszym czytelnikom. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz przypinki, promujące projekt „Żabnieńskie spotkania z literaturą.

Lekcje głośnego czytania we wrześniu i październiku odbywają się w ramach projektu "Żabnieńskie spotkania z literaturą" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objęła burmistrz Żabna Marta Herduś, patronat medialny Radio RDN Małopolska, Koncertowy Tarnów i Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej