Wczoraj w naszej Bibliotece miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Z czytelnikami M-GBP w Żabnie spotkał się Grzegorz Kasdepke, jeden z bardziej znanych polskich pisarzy książek dla dzieci i młodzieży, które można znaleźć w kanonie lektur szkolnych.

 Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było wyjątkowe również z tego względu, że wzięli w nim udział nie tylko mali czytelnicy, ale całe rodziny. Autor ciekawie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, m.in. o uwielbianym przez dzieci Detektywie Pozytywce i Kacprze z „Kacperiady”, a także zawodzie pisarza i dziennikarza oraz swojej drodze do pisania utworów dla dzieci. Zdradził, że zawsze pisząc nową książkę dba o to, by podobała się nie tylko najmłodszym, ale także czytającym im rodzicom.
Podczas spotkania autor odpowiadał również na liczne pytania publiczności, które niejednokrotnie były bardzo zaskakujące.

Dzieci, poza pytaniami o ulubionego autora czy wiek, zainteresowane były ulubionymi potrawami, marką samochodu czy ulubionymi kolorami pisarza. Grzegorz Kasdepke wyznał, że zawsze po spotkaniach zapisuje sobie najbardziej oryginalne pytania, których i tym razem nie zabrakło.

Było to niesamowicie ciepłe i wesołe spotkanie, z którego wyszli zadowoleni zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Na koniec ustawiła się ogromna kolejka fanów pisarza spragnionych autografów i dedykacji.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke odbyło się we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia i zachęcamy do wypożyczania książek naszego Gościa dostępnych w żabnieńskiej bibliotece.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej