We wtorkowy wieczór gościliśmy Elżbietę Romanowską, charyzmatyczną aktorkę filmową i teatralną, która spotkała się z czytelnikami żabnieńskiej biblioteki, w tym członkami Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 

 


Na spotkaniu aktorka wspominała swoje dzieciństwo, w tym czas związany z Gminą Żabno - wyjazdy z babcią do Konar i Fiuku. To tutaj spędzała wakacje. To tutaj z kuzynostwem podkradali sąsiadom czereśnie i tutaj spędzała czas w kuchni z matkę chrzestną, która piecze najlepsze ciasteczka na świecie.
Elżbieta Romanowska opowiadała także o swojej karierze – początkowo związanej z Wrocławiem, a następnie z Warszawą. Zagrała wiele ról teatralnych i filmowych, ale widzowie pokochali ją za rolę Joli Pietrek w „Ranczu”. Rozpoznawalność przyniosły jej także występy w programach „Jak oni śpiewają”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Elżbieta Romanowska to również autorka książki „Kobieta nieperfekcyjna”, w której przekonuje, że perfekcja wcale nie jest najważniejsza. Książka powstała nie z chęci zastania pisarką, ale jako odpowiedź na pytania i kierowane do niej maile: jak sobie radzi z mediami i hejtem.
Aktorka zdradziła, że od dziecka marzyła, by zostać – nie aktorką - a prokuratorem, co w dorosłym życiu przekształciło się w zamiłowanie do powieści kryminalnych i w marzenie o roli czarnego charakteru.
Podczas spotkania nie zabrakło pytań od publiczności. Widzów ciekawiło, jak wyglądają kulisy programów rozrywkowych, w tym m.in. trwające godzinami charakteryzacje do show „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, była także możliwość zdobycia autografu i wykonania wspólnej fotografii.

Spotkanie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej