W czasie ferii zimowych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz jej filiach odbywały się zajęcia dla dzieci z naszej gminy.

 

 

 

 

W Żabnie dzieci brały udział w zajęciach pod hasłem „Ferie z detektywem Żabą”. Uczestników spotkania odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie: komendant Dominik Rzepecki oraz dzielnicowy Paweł Wójcik. Dzieci wysłuchały pouczającej prelekcji o pracy policjanta, zobaczyły kilka obronnych narzędzi policyjnych oraz brały udział w dyskusji o zagrożeniach internetowych.
Gościliśmy także policjantów: Bartosza Piotrowskiego z Referatu Techniki Kryminalistki Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Dariusza Wybrańca z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Żabnie, którzy opowiedzieli o specyfice swojego zawodu, ale również pokazali w praktyce, jak pobierać odciski palców i badać dowody.
Uczestnicy zajęciach feryjnych uczyli się także wykonywać pająki - tradycyjne ozdoby, które dawniej były symbolem szczęścia i urodzaju. Zajęcia prowadziła Dominika Kijowska, która nie tylko pokazała jak wykonać pająka, ale również opowiedziała o historii tych tradycyjnych ozdób.
Ponadto nasi mali detektywi wzmacniali mięśnie ćwicząc z wykorzystaniem książek oraz trenowali umysł rozwiązując zagadki i krzyżówki. Stworzyli własne figurki detektywa Żaby, nauczyli się kumkać jak żaba, malowali kolorowanki i świetnie się bawili!

 

„Z przygodami Tomka Sawyera” - to hasło zajęć, w jakich uczestniczyli młodzi czytelnicy w filii biblioteki w Otfinowie.
We wtorki, czwartki i piątki uczestnicy ferii mieli możliwość zapoznania się z głównym bohaterem książki Marka  Twaina, brali również  udział w integracyjnych zabawach literackich, ruchowych, plastycznych wykazując się pomysłowością, kreatywnością oraz poczuciem humoru.

W filii bibliotecznej w Niecieczy odbywały się zajęcia literacko-plastyczne pt. „Z Kubusiem Puchatkiem w Bibliotece przez ferie”. Dzieci chętnie opowiadały bajki o Kubusiu, które same przeczytały, a także wysłuchały kilka przeczytanych opowiadań.  Najbardziej cieszyły się, kiedy mogły wymalować farbami plakatowymi Kubusia Puchatka, który ozdobił pomieszczenie Biblioteki. Dzieci wykonywały też różnego rodzaju obrazki i tworzyły do nich własne historie związane z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, a fani gier komputerowych postanowili zbudować domek Kubusia Puchatka w grze komputerowej Minecraft.

Zajęcia feryjne odbywały się również w bibliotece w Łęgu Tarnowskim. „Coś dla babci, coś dla dziadka, coś na karnawał”, „Bałwankowo i pingwinkowo” oraz „Wytęż umysł” to tematy zajęć, z którymi mierzyli się uczestnicy spotkań. Biblioteka przygotowała także zabawy, które wymagały spostrzegawczości i kreatywności.

 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie

Filia w Otfinowie

Filia w Niecieczy

Filia w Łęgu Tarnowskim

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej