W świątecznej atmosferze w Bibliotece w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Całe Żabno czyta dzieciom”.

Naszym gościem była Maria Ochnio – artysta plastyk, członek Towarzystwa Przyjaciół Żabna, która wcieliła się w myszkę z książki o Tupciu Chrupciu. Dzieciom z Publicznego Przedszkola w Żabnie przeczytała opowiadanie pt. „Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia”. Tupcio Chrupcio to mała myszka, która z niecierpliwością oczekuje Świętego Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia, ale podobnie jak inne dzieci, nie zawsze zachowuje się idealnie. Co robić, aby stać się lepszym zwłaszcza przed zbliżającymi się świętami podpowiedziała dzieciom mała myszka.
Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania, a następnie dyskutowały o zachowaniu myszki oraz o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
Po zajęciach literackich odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały ozdobę choinkową, którą zawieszą na swoich świątecznych drzewkach.
Na zakończenie przedszkolaki zostały zaproszone do uczestnictwa w akcji „Mała książka - wielki człowiek” oraz otrzymały krasnoludkowe zakładki do książek.