Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Parafia pw. Ducha Św. w Żabnie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - koncert "Sacrum po góralsku" z udziałem Piotra Cyrwusa, Marka Stefańskiego i Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika.

 

 

 

 

 

 

 

Koncert, który odbędzie się 11 września (niedziela) o godzinie 18:00 w kościele w Żabnie łączył będzie literaturę, muzykę klasyczną i góralską oraz choreografię.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć fragmenty „Filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w wykonaniu aktora Piotra Cyrwusa. Lekturze towarzyszyć będzie góralska muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem oraz muzyka organowa inspirowana folklorem góralskim. Improwizacje organowe usłyszymy w wykonaniu wybitnego wirtuoza organów dr. hab. Marka Stefańskiego z Krakowa.

Uniwersalne przesłanie, którym są teksty jednego z najwybitniejszych filozofów XX w., wyrażone żywą gwarą, podszyte jedynym w swoim rodzaju humorem i przesycone ponadczasową mądrością, wybrzmią nadzwyczaj autentycznie z towarzyszeniem muzyki góralskiej i z jej charakterystycznymi rytmami i instrumentami (skrzypce, oktawki, basy, piszczałka, dzwonki). Całości dopełnią organy ze swoją potęgą i niezliczoną ilością barw, które wykorzystywane zostaną w niekonwencjonalnych formach improwizowanych

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert "Sacrum po góralsku" odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej