Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.
Finał turnieju, którego istotą jest inspiracja w poszukiwaniach repertuarowych młodych interpretatorów literatury współczesnej i piosenki poetyckiej, przeprowadził w tym roku Dąbrowski Dom Kultury.
Komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Jakub Rzeszuto, Paulina Białas po wysłuchaniu 16 uczestników w kategorii uczniów klas IV-VI przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Maria Chmura (SP w Smęgorzowie)
II miejsce ex aequo – Julia Kurnal (SP w Słupcu) i Julia Wolak (SP w Wojniczu)
III miejsce ex aequo – Maria Przybyło (SP w Strzelcach Wielkich) i Karolina Krawczyk (SP w Smęgorzowie)
wyróżnienie – Magdalena Kasprzyk (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Druga komisja – pracująca równolegle – w składzie: Marta Warias (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Paweł Chojnowski po wysłuchaniu 13 uczestników w kategorii uczniów klas VII-VIII przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce ex aequo – Hubert Lichorobiec (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Oskar Góral (SP w Żabnie)
II miejsce ex aequo – Leonard Popiela (PSP nr 3 w Brzesku) i Marcin Gadziała (SP w Smęgorzowie)
III miejsce – Maria Misiaszek (SP w Zabrniu)
wyróżnienie – Jan Szczepanek (PSP nr 3 w Brzesku).

Komisja ta oceniała też najstarsze finalistki – 4 uczennice ze szkół ponadpodstawowych.
I miejsce – Julia Kądzielawa (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Angelika Garstka (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Gabriela Mikuła (Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w DT)
Kolejna edycja „Poszukiwań” odbędzie się za rok, z finałowymi zmaganiami w Brzesku.