W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie Filii w Otfinowie odbyły się warsztaty artystyczne inspirowane twórczością Adama Mickiewicza z krakowskim grafikiem, ilustratorem i twórcą komiksów Łukaszem Zabdyrem.

 

 

 

 


W trakcie spotkania grafik poprzez ilustracje przedstawił uczestnikom twórczość Adama Mickiewicza. Opowiadał także o zawodzie ilustratora, podkreślił, że nie jest to praca łatwa, ale bardzo czasochłonna i wymagająca cierpliwości.
Następnie pokazał, jak przy pomocy alfabetu, cyfr lub figur geometrycznych narysować zwierzęta, budynki, samochody. Pan Łukasz wspominał jak ważne są ćwiczenia kaligrafii, które pozwalają na opanowanie ładnego stylu pisma, jak również wyćwiczenia ręki w kierunku rysowniczym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, które bardzo przypadły im do gustu. Nie mogły uwierzyć, że rysowanie może stać się o wiele prostsze, jeśli wykorzysta się do tego litery lub cyfry. Na koniec ilustrator wykonał dla każdego uczestnika wybrany przez siebie rysunek z dedykacją i autografem.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Otfinowie.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej