W piątkowy wieczór (27 maja) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbył się wyjątkowy koncert słowno-muzyczny poświęcony naszemu wieszczowi narodowemu Adamowi Mickiewiczowi.

 

 

 

 

 

Koncert ten był odzwierciedleniem hołdu jaki złożyli kompozytorzy różnych pokoleń wielkiemu, polskiemu poecie. Na program koncertu złożyły się głównie pieśni czołowych kompozytorów polskich, takich jak : Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko czy Ignacy Jan Paderewski. Jednak specjalnie na okazję tego projektu zostały wyszukane nieznane utwory innych twórców polskich, bardzo rzadko prezentowane, a ujmujące niezwykłą urodą słowiańskiej melodyki.

 

Cały koncert przesiąknięty był malowniczością polskiego romantyzmu. Zawierał utwory ,,ku pokrzepieniu serc'' o tematyce patriotycznej, pełne miłości i tęsknoty za ojczyzną, a także liryki miłosne. Przemyślana narracja w wykonaniu Ewy Lubacz w sposób nietuzinkowy przybliżyła życie i twórczość Mickiewicza oraz pomogła zrozumieć i docenić głębie jego poezji.
W koncercie wystąpili: Renata Drozd – sopran, Małgorzata Kowalska – fortepian oraz w roli narratora Ewa Lubacz.

Na uczestników koncertu czekała niespodzianka - każdy z nich otrzymał worek reklamowy z logo projektu.

Koncert odbył się w ramach projektu „III Żabnieńskich spotkań z literaturą – wokół epoki romantyzmu”, na realizację którego żabnieńska biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej