W Filii bibliotecznej w Niecieczy odbyły się zajęcia z pszczelarzem Piotrem Łosińskim, właścicielem pasieki "Złota Kuszka" w Gorzycach.

 

 

 

 

 


W  warsztatach wzięli udział uczniowie klas I-III i przedszkolaki z Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z wychowawczyniami.
Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca pszczelarza, jak powstaje miód, poznać schemat pracy pszczół. Pan Piotr pokazał dzieciom królową w ulu i wyjaśnił na czym polega jej praca oraz jej robotnic. Pszczelarz zaprezentował także ul z pszczołami, ochronne ubranie, zadymiacz do pszczół oraz miotełkę do wymiatania pszczół.
Największą przyjemność sprawiło dzieciom wykonanie świeczek z pszczelego wosku. Każde dziecko mogło także przymierzyć strój pszczelarza oraz skosztować różnego rodzaju miodu, czy to ze słoiczków czy prosto z plastra.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Kto ma pszczoły ten ma miód... - z biblioteką poznajemy tradycje regionu" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.
Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe piórniki z logo projektu.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej