Warsztaty kulinarne to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu „Kto ma pszczoły, ten ma miód…- z Biblioteką poznajemy tradycje regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022.

 

 

 


Uczestnikami warsztatów kulinarnych z pieczenia pierniczków prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie” byli mali czytelnicy żabnieńskiej Biblioteki.
Spotkanie rozpoczęło się od podstawowych czynności porządkowych, tj. mycia rąk, a następnie panie opowiedziały o swojej pracy oraz o tym, do jakich potraw wykorzystywany jest miód. Dzieci dowiedziały się  jakie składniki potrzebne są do pieczenia pierniczków i pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń samodzielnie przesiały mąkę oraz połączyły z nią resztę składników. Ciasto na pierniczki powstało według tradycyjnego regionalnego przepisu. Ogromną radość sprawiło uczestnikom warsztatów wałkowanie i wycinanie kształtów, ale jeszcze większą  frajdą była dekoracja upieczonych pierników. W efekcie pracy dzieci powstały śliczne kotki, dinozaury, misie, motylki, kwiatuszki i oczywiście pszczółki.
Na zakończenie dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane pierniczki oraz zakładki do książek z logo projektu.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej