Zorganizowany na placu przy Centrum Kultury w Żabnie piknik rodzinny przyciągnął tłumy. 

 

 

 

 

Nie  dziwnego - wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka obfitowało w moc atrakcji. W dużym kolorowym namiocie odbywało się show dla dzieci, połączone z dyskoteką, zabawami i konkursami. Były bańki mydlane oraz tańce w śniegu i we mgle. Dla najmłodszych dzieci przygotowano stoisko z malowaniem twarzy, tatuażami i balonowym zoo.

Ogromnym powodzeniem cieszył się także dmuchany zamek, do którego ustawiały się długie kolejki. Nie inaczej było z innymi atrakcjami. 

Swoje stoisko zaprezentowali członkowie tarnowskiego oddziału Polskiego Związku Łowieckiego, którzy nie tylko organizowali animacje i konkursy dla dzieci, ale częstowali kiełbaskami z grilla i lodami. 

Niewątpliwą atrakcją było także stoisko gastronomiczne przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”. Tu największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i czekoladowa fontanna. 

Atrakcje dla najmłodszych przygotowały także służby mundurowe – Policja i OSP w Żabnie.  Obecne na pikniku dzieci mogły zapoznać się z pracą policjanta i strażaka – przymierzyć stroje i elementy wyposażenia, usiąść za kierownicą woju bojowego, radiowozu na nawet policyjnego motocykla.

Świetną zabawę dla najmłodszych przygotowali także harcerze z 5 TDH w Żabnie, którzy na terenie pikniku rozbili najprawdziwszy obóz z namiotami i ogniskiem. Oprócz tego prowadzili zabawy i warsztaty dla dzieci.

Najważniejszym celem organizacji pikniku była radość dzieci i uśmiech na ich twarzach – cel został osiągnięty. Było wesoło i kolorowo, a dobre humory nie opuszczały ani dzieci, ani rodziców.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie bezinteresowna pomoc naszych partnerów. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku kierujemy do:

Polskiego Związku Łowieckiego okręg w Tarnowie

Policji z Żabna i Tarnowa

OSP w Żabnie

5 TDH z Żabna

Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”

Gminnego Przedsiębiorstwa Kanalizacyjnego w Niedomicach

Szkoły Podstawowej w Żabnie.

W ramach obchodów Dnia Dziecka odbyło się interaktywne spotkanie teatralne w wykonaniu „Studio Fama”. Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej