Miejsko-Gminna Biblioteka w Żabnie gościła znakomitych artystów. Aktorzy Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska oraz muzyk i kompozytor Piotr Kajetan Matczuk zaprosili nas do świata poezji Cypriana Kamila Norwida.

 

 

 

 Zafascynowani oryginalną myślą poety wyrażoną w niezwykle współczesny sposób, w spektaklu poetyckim pt. „Norwid” artyści podzielili się ze słuchaczami pięknem i mistrzostwem frazy poety. Norwidowskie myślenie o człowieku, o społeczeństwie i narodzie brzmi tak, jakby zostało sformułowane w XXI wieku, odpowiada obecnej wiedzy psychologicznej i socjologicznej. Opisuje fałszywe przekonania dotyczące relacji między ludźmi, brak prawdziwych, głębokich więzi między nimi.

Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska recytowali m.in. „Promethidion”, „Małe dzieci”, „Małżeńską receptę”, „Klątwy”, „Zagadkę”. Muzykę do spektaklu skomponował i wykonał Piotr Kajetan Matczuk. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. utwór „Moja piosnka”.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej