W czasie trwania Tygodnia Bibliotek jedną z propozycji skierowaną dla najmłodszych czytelników były spotkania autorskie z Edytą i Robertem Zarębskimi zatytułowane „Śpiewająca biblioteka”.

 

 

 


Pierwsze spotkanie odbyło się w filii bibliotecznej w Łęgu Tarnowskim i wzięli w nim udział uczniowie zerówki oraz klas drugich Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. Drugie spotkanie miało miejsce w Bibliotece w Żabnie, a do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów z klasy pierwszej i klas trzecich Szkoły Podstawowej w Żabnie. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Koło Kultury” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w gminach Żabno i Radłów przez: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie i Radłowskie Forum Rozwoju.
Autorka opowiedziała dzieciom o swoim dzieciństwie i marzeniach, ponieważ już od dziecka pragnęła zostać pisarką. Przygody z dzieciństwa, a szczególnie zjedzenie przez myszki pierwszych wierszy pani Edyty, stały się inspiracją do napisania książki „Opowieści babci Gruni”, którą również sama zilustrowała. W spotkaniu aktywnie uczestniczył również mąż autorki – pan Robert, który czytał fragmenty opowiadań, zamieniając je w teatralną scenkę i zadawał dzieciom zagadki. Spotkanie uatrakcyjniły piękne rysunki pani Edyty. Pisarka rysowała etapami postacie, a dzieci wykorzystując wyobraźnię, musiały odgadnąć, co przedstawia rysunek. Na zakończenie spotkania, przy akompaniamencie pana Roberta, który jest muzykiem i kompozytorem, dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Mądra rzeka", a bibliotekom pozostały na pamiątkę piękne rysunki pani Edyty Zarębskiej.

 

Spotkanie w Łęgu Tarnowskim

 

Spotkanie w Żabnie

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej