Filia M-GBP w Otfinowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską. Spotkanie pod hasłem „Wszystkie moje mamy, czyli śladami Ireny Sendlerowej” odbędzie się 3 października o godz. 9:00.

Renata Piątkowska – pisarka, autorka książek dla dzieci. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Bielsku Białej. Jej pasją jest literatura oraz malarstwo i jazda konna. Za książkę „Wieloryb” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. W 2007 roku jej książka „Na wszystko jest sposób” otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.
Renata Piątkowska jest autorką m.in. „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Wieloryb”, „To się nie mieści w głowie”, „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, „Zbój. Opowiadania o koniach i konikach”, a także „Moje prawa ważna sprawa!”. Książki Renaty Piątkowskiej są pełne ciepła i humoru, zawierają też walor edukacyjny.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.