W filii bibliotecznej w Niedomicach odbyły się warsztaty artystyczne inspirowane twórczością Adama Mickiewicza, które poprowadził Łukasz Zabdyr - grafik, ilustrator, twórca komiksów i ilustracji do książek dla dzieci.

 

 

 

 


W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach. Prowadzący warsztaty przybliżył uczniom sylwetkę Adama Mickiewicza - największego pisarza epoki romantyzmu oraz jego twórczość. Uczniowie podczas warsztatów poznali tajniki, jak z literek alfabetu wyczarować bociana, biedronkę, zamek czy smoka oraz próbowali swoich sił rysując na kartkach swoje własne pomysły. Spotkanie z ilustratorem sprawiło dzieciom wiele frajdy i przebiegło w miłej, twórczej atmosferze. Na zakończenie spotkania uczniowie dostali kolorowe zakładki do książki i zrobili pamiątkowe zdjęcie z Łukaszem Zabdyrem.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej