W Filii w Niecieczy odbyły się warsztaty inspirowane twórczością Adama Mickiewicza z Łukaszem Zabdyrem.

Zaproszony gość jest twórcą komiksów i ilustracji do książek dla dzieci, ilustratorem, grafikiem. Na podstawie ballady o Pani Twardowskiej przybliżył on dzieciom twórczość Adama Mickiewicza. Dzieci podczas warsztatów dowiedziały się również jak ze zwykłych liter alfabetu lub cyfr wyczarować byka, barana, aniołka, biedronkę czy żyrafę.
W trakcie warsztatów dzieci wzięły udział w ćwiczeniach rozgrzewających dłoń, która jest głównym narzędziem pracy ilustratora.
Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał od ilustratora rysunek z autografem, a od Biblioteki zakładki magnetyczne do książek.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-IV Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.