Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 29 000 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania "III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu". Będzie to już trzecia edycja projektu, mającego na celu promocję literatury oraz jej twórców.

W ubiegłym roku w ramach zadania odbyły się: - wystawa na temat życia i twórczości Tadeusza Nowaka „Tu góry mają kolor nieba, a lasy barwę miodu - wokół twórczości Tadeusza Nowaka”; warsztaty literacko-plastyczne „Zalipiańskie kwiaty wyobraźni”; konkurs plastyczny „Krajobraz nad Dunajcem” wraz z wystawą pokonkursową; wieczór poetycki „Wieczór rozświetlony literaturą” oraz wieczór z kulturą ludową „Z nurtem Dunajca”.

Tegoroczna edycja projektu nawiązywać będzie do twórczości poetów epoki romantyzmu w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2022 Rokiem Romantyzmu. W ramach zadania odbędą się: dwa koncerty, spektakl poetycki, konkurs plastyczny wraz z wystawą pokonkursową oraz warsztaty artystyczne dla najmłodszych.

Całkowity koszt zadania wynosi 38 000 zł. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej