M-GBP w Żabnie była organizatorem niezwykłego koncertu „Zaśpiewaj z pszczółką”. Na scenie GCK wystąpił zespół „Siostry Wajs & Stonoga” ze swoim autorskim repertuarem.

 

 Wesołe piosenki, rytmiczne tańce ze stonogą oraz interaktywna rozrywka porwały uczestników widowiska – zarówno dzieci, jak i ich rodziców - do wspólnej zabawy.
W rytm rockowej muzyki dzieci uczyły się ekologii, zatańczyły do rytmów reggae, przy dźwiękach owocowej samby poznawały różne owoce, uczyły się zaklęć przeganiających koszmary, zespół przekonywał również, że w szkole nie musi być nudno.

Zespół „Siostry Wajs & Stonoga” tworzą dwie siostry Agnieszka i Patrycja wraz z zespołem tanecznym. Koncert na żabnieńskiej scenie przejdzie do historii zespołu, ponieważ po raz pierwszy zamiast jednej z sióstr wystąpił Wielki Brat - Paweł Gwizdała zwany Gwizdkiem, który podbił serca publiczności.

Koncert odbył się w ramach projektu „Kto ma pszczoły, ten ma miód… – z Biblioteką poznajemy tradycje regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej