Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na koncert „Mickiewicz w pieśniach” inspirowany twórczością Adama Mickiewicza i malowniczością polskiego romantyzmu, który odbędzie się 27 maja o godz. 18:00.

 

 

 

 

Podczas koncertu usłyszymy utwory ,,ku pokrzepieniu serc” o tematyce patriotycznej, pełne miłości i tęsknoty za ojczyzną, a także liryki miłosne. Przemyślana narracja przedstawi w sposób nietuzinkowy życie i twórczość Mickiewicza oraz pomoże zrozumieć i docenić głębię jego poezji.
Koncert w wykonaniu profesjonalnych artystów odbędzie się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu”.

W koncercie wystąpią:

Renata Drozd – sopran
Śpiewaczka operowa i operetkowa. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach. Studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Solistka Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracuje z Waldemarem Malickim, z którym koncertuje i występuje w programach telewizyjnych: „Co tu jest grane?” oraz „Filharmonia Dowcipu”.

Małgorzata Kowalska – fortepian
Pianistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Nauczycielka fortepianu i akompaniatorka w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach. Kierownik Sekcji Fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Współpracuje z Katedrą Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi działalność artystyczną promującą twórczość polskich kompozytorów, popularyzującą kulturę i wiedzę muzyczną.

Marcin Brykczyński – narrator
Aktor teatralny i filmowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Współpracował z Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach, z kieleckim Teatrem Tet-A-Tet, regionalną TVP i radiem. Zagrał w filmach „Pan Tadeusz”, „Wyklęty”, „Syzyfowe prace”. Aktualnie pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Kielcach.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej