W ramach realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie projektu „Kto ma pszczoły, ten ma miód… - z Biblioteką poznajemy tradycje regionu” odbędą się dla dzieci warsztaty z lokalnym pszczelarzem Piotrem Łosińskim, właścicielem pasieki „Złota Kuszka” w Gorzycach.

 

 

 

 

 


W czasie warsztatów dzieci dowiedzą się jak hodować pszczoły, jak się nimi opiekować a także jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Zdobędą wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa pracy z pszczołami oraz będą mogły zobaczyć otwarty ul i pracę pszczół. Poznają też różne rodzaje miodów i zastosowanie produktów pszczelich zarówno w gospodarstwie domowym jak i w lecznictwie. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania świecy z wosku pszczelego. 

Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z gminy Żabno. Odbędą się one w następujących terminach:
- 24 maja o godz. 14.00 w filii bibliotecznej w Łęgu Tarnowskim – obowiązują zapisy. Chętnych do udziału w warsztatach (dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami) zapraszamy do biblioteki w Łęgu Tarnowskim, ilość miejsc ograniczona
- 24 maja o godz. 16.30 w M-GBP w Żabnie – obowiązują zapisy. Chętnych do udziału w warsztatach (dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami) zapraszamy do biblioteki w Żabnie, ilość miejsc ograniczona
- 6 czerwca o godz. 9.00 w filii bibliotecznej w Niedomicach dla grupy zorganizowanej ze szkoły podstawowej
- 7 czerwca o godz. 8.00 w filii bibliotecznej w Niecieczy dla grupy zorganizowanej z przedszkola
- 7 czerwca o godz. 10.30 w filii bibliotecznej w Otfinowie dla grupy zorganizowanej ze szkoły podstawowej
- 8 lipca w M-GBP w Żabnie dla dzieci, które będą brały udział w zajęciach wakacyjnych w M-GBP w Żabnie.
Dodatkowych, szczegółowych informacji będą udzielać bibliotekarze

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej