Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie z aktorką Edytą Jungowską. Spotkanie odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 18.00 w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

 

 

 

 

 

 


Edyta Jungowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza w 1990 r. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w „Amadeuszu” Petera Shaffera, w reżyserii Macieja Wojtyszki. Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV. W 1995 r. pojawiła się po raz pierwszy w Kabarecie Olgi Lipińskiej, z którym współpracowała do 2000 r. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”. Od 2010 r. jest właścicielką wydawnictwa Jung-off-ska wydającego audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży. Dwukrotnie zdobyła nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2004 r. odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej