Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Romanowską, które odbędzie się 4 maja 2022 r. o godz. 18:00.

 

 

 

 

 


Bezpłatne wejściówki na spotkanie można odbierać w M-GBP w Żabnie od 19 kwietnia.


ELŻBIETA ROMANOWSKA - aktorka teatralna i filmowa, prezenterka telewizyjna i spikerka. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu PWST w Krakowie.
Początki kariery Romanowskiej związane są z działalnością teatralną. Występowała m.in. w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie, związana była z gdańskim teatrem muzycznym, Teatrem Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z wrocławskimi teatrami Capitol, Współczesnym i Piosenki.
Występowała w serialach, m.in.: „Samo Życie”, „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „BrzydUla 2”, „M jak miłość”, „Usta usta”, „Ratownicy”, „Świat według Kiepskich”, „Prawo Agaty”, „Hotel 52”, „Sama słodycz”, „Barwy szczęścia” oraz „W rytmie serca”, „2XL”, „Tatuśkowie”. Największą popularność i rozpoznawalność zdobyła dzięki roli Jolanty Pietrek w serialu „Ranczo”.
Widzowie mogli ją oglądać także na dużym ekranie. Zagrała w takich filmach jak: „Mała wielka miłość”, „Och, Karol 2”, „Jak się pozbyć cellulitu”, „Baby są jakieś inne”, „1920 Bitwa warszawska”, „Pokłosie”, „Dzień kobiet”. W ostatnich latach zagrała w komediach: „Porady na zdrady”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” i „Futro z misia”.
Wielokrotnie brała udział w programach rozrywkowych. Wystąpiła w programie „Jak oni śpiewają”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. Była prowadzącą programu „Grzeszki na widelcu”, programu rozrywkowego „Anything Goes. Ale jazda!” oraz reality show „Fort Boyard”.
Jest autorką książki „Kobieta nieperfekcyjna”.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej