Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Józefem Gaikiem, które odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17:00.

W  programie:
- promocja tomiku wierszy ”Nadzieja”
- występ zespołu „Cantabile”

Józef Gaik – ur. 19 marca 1937 r. w Żabnie. Ukończył szkołę zawodową, a następnie podjął pracę w Zakładach Azotowych w Tarnowie jako elektromonter. Pracując, kontynuował naukę uzyskując dyplom mistrza elektromechanika aparatury elektrycznej i dyplom technika elektroenergetyka sieci elektrycznych. Odbył służbę wojskową jako radiotelefonista w stopniu kaprala. Przepracował 40 lat na różnych stanowiskach. Był m.in. kierownikiem rejonu Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Dąbrowa Tarnowska – Żabno.
Wiersze pisze od zawsze, głównie na życzenie innych osób.
Jest autorem tomików wierszy: „Wiersze na drodze życia”, „Dni trwogi i chwały”, „Oddani Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu”, „Uwielbiajmy Przymierze” oraz „Nadzieja”.