W bibliotece w Łęgu Tarnowskim odbyło się spotkanie z Barbarą Gawryluk - pisarką, dziennikarką i tłumaczką z języka szwedzkiego literatury dla dzieci.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej oraz najstarsza grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Łęgu Tarnowskim. Uczestnicy poznali historie książkowych bohaterów: Dżoka, Kaktusa, Balitca i Pulpy, dowiedziały się, że opisane historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach, a jednego psiego bohatera autorka spotkała osobiście. Na spotkaniu dzieci wysłuchały też czytanych fragmentów omawianych książek, można było też zadawać pytania i dowiedzieć się ciekawych rzeczy związanych z pracą pisarza.
Po spotkaniu można było zakupić książkę i otrzymać dedykację od autorki.

Książki Barbary Gawryluk wzruszają, uczą szacunku i miłości do zwierząt, zapraszamy więc do biblioteki po psie historie zapisane w książkach.