Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkania autorskie z Zofią Stanecką zatytułowane „Basia w bibliotece i inne wątki”. Odbędą się one 15 maja w Filiach w Otfinowie oraz Niecieczy.
W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym tak naprawdę jest książka i jaka jest rola bibliotek. Spotkanie zaznajomi dzieci z pracą pisarek i pisarzy oraz pokaże, jak ważna jest rola czytania w kształtowaniu się wyobraźni.

Zofia Stanecka - pisarka, autorka książek dla dzieci. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Opowiadania i recenzje zaczęła publikować jeszcze w czasie studiów. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi pisać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Seria książek z cyklu „Basia” zdobyła w roku 2009 tytuł „Najlepszej dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”. Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: „Świat według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”. „Świat według dziadka” był też nominowany do tytułu Książka Roku w konkursie polskiej sekcji IBBY za rok 2013. W 2015 roku książka „Basia i wyprawa do lasu” zdobyła Nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie „Najlepsza książka na lato”. W 2018 roku do kin w całej Polsce trafiło pięć odcinków serialu rysunkowego „Basia”, który powstał przy współpracy autorki.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej