Projekt „Z gwiazdami zaczytani” dzięki wielkiemu zaangażowaniu społecznemu wygrał I Edycję Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dla subregionu tarnowskiego.

Celem zadania jest pobudzenie i poprawa stanu czytelnictwa oraz uczestnictwa mieszkańców subregionu tarnowskiego w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych. Poprawa czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych ma nastąpić poprzez zorganizowanie 20 spotkań autorskich, 8 koncertów kameralnych, a także zakup atrakcyjnych wydawnictw do sieci miejsko-gminnych bibliotek. Organizowane spotkania/ koncerty będą bodźcem do integracji w realu. Wykształcenie nawyku wśród mieszkańców subregionu tarnowskiego do obcowania z książką, wartościową kulturą.

Na lata 2016/2017 zaplanowano spotkania autorskie z Ewą Chotomską, ks. Wacławem Buryłą, Arturem Barcisiem, Hanną Banaszak, Anną Janko, Małgorzatą Strzałkowską, koncert Eleni oraz Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem.

W projekcie uczestniczą: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejsko – Gminna Biblioteka w Radłowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii  Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Małgorzata Strzałkowska w Żabnie
Spotkanie autorskie w Małgorzatą Strzałkowską
Dzień Bibliotekarza i Działacza Kultury z Izabelą Trojanowską
Z gwiazdami zaczytani… - spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem